19-09-2011 11:08

Протипаводкова програма на Львівщині

Поблизу села Мости Городоцького району працівники будівельної компанії ТКС зводять протипаводкову акумуляційну ємність, яка дозволить захистити від розливу Дністра не лише Львівщину, але й сусідні області. Це один зі стратегічних проектів усієї протипаводкової програми, - повідомили у прес-службі компанії ТКС.

За словами будівельників, об’єкт у Мостах дасть змогу акумулювати до 50 мільйонів кубометрів води під час паводку, або ж затримає підняття рівня води у річці на 70 сантиметрів. «Акумуляційна ємність –це обмежена дамбами велика площа пасовища. Вона затоплюється на час повеней, утримує воду і після паводку поступово повертає її у ріку. Таким чином, на час паводку можна знизити рівень води у річці вниз по течії, аби не допустити критичного виливу», - розповів Віктор Хомин, головний інженер будівельної компанії ТКС. За його словами, така ємність заповнюється лише під час найбільших паводків. Решта часу місцеві мешканці використовують територію під сіножаті, городи та пасовища.

Акумуляційна ємність у Мостах – найбільша із трьох на Львівщині. На Дністрі вже діє дві такі ємності поблизу сіл Чайковичі і Тершаків. Загалом вони допоможуть зменшити рівень підтоплення більш як на два метра. «Ці споруди дозволять захистити від паводків населення не лише Самбірського, Миколаївського, Жидачівського районів, але й Івано-Франківської і Чернівецької областей ”, - стверджують у ТКС.

Окрім того, працівники будівельної компанії ТКС вже майже завершили роботи з реконструкції на Дністрі двох дамб, які дозволять уникнути затоплень Мостам та прилеглим селам. Зараз на цій території розпочинають розчистку 60 км каналів.

Сьогодні на об’єкті у дві зміни та без вихідних працює більш як сотня робітників, а також понад 50 одиниць техніки. «Працювати у Мостах складно. Адже це колишні торфозалягання. Глибина торфів від 4 до 12 метрів. Тут людині важко пройти, не кажучи вже про техніку», - стверджує Віктор Хомин.

Назад

Додати коментар