04-10-2011 16:55

Рекордний врожай Львівщини немає де зберігати

Зернова культура Львівщини
фото: segodnya.ua

Збирання зернових на Львівщині пройшло зі значними ускладненнями через несприятливі погодні умови, що вплинуло на темпи збирання та кінцеву якість зерна. На сьогодні зібрано 90% зернових. Всього очікують зібрати 900 тис. тонн, що на 44% більше, ніж минуло річ, та на 8,5 % більше, ніж найврожайнішого року. Про це повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Стефанишин сьогодні,4 жовтня, під час обговорення жнив та осінньо-польових робіт 2011 року. Про це повідомили у ГалІнфо.

«Найбільш руйнівні процеси відбулись у Городоцькому районі, Дрогобицькому, Кам'янка-Бузькому, Мостиському, Старосамбірському та Яворівському районах, де посівні площі зменшились на 30-47%. Загалом по області площа посіву зернових зменшилась лише на 4% завдяки селянським господарствам», - сказав він.

За словами Стефанишина, також порушена структура посівних площ у Дрогобицькому, Стрийському, Пустомитівському, Миколаївському, Старосамбірському, Яворівському районах. Там зернові культури займають лише 38% посівних площ при рекомендованих 50%.

Найбільше зниження виробництва зернових у цьому році допустили Пустомитівський, Жидачівський та Дрогобицький райони.

«У Пустомитівському районі це зниження сягає понад 30%. Це говорить про те, що район втрачає виробництво у випадку проблем з інвестиційними компаніями. Це небезпечна справа монополізації ринку. Така проблема актуальна не тільки для нас, але й для всієї України в цілому», - пояснив Стефанишин .

Також він наголосив, що на Львівщині далеко не найкраща база для сушіння зерна та його зберігання.

Заступник голови Львівської ОДА додав, що потрібно міняти структуру виробництва.

«З такою базою на сьогодні говорити про ринкові речі по зерну не реально. Треба подумати, яким чином це треба змінити»,- наголосив він.

Назад

Додати коментар