22-11-2011 11:20

Будинок на вулиці Краківській, 14 відреставрують

У Львові реставруватимуть будинок на вул. Краківській
фото: Zaxid.net

Будинок на вулиці Краківській, 14 у Львові реставруватиме фірма «Ренесанс», яка виграла тендер. Після реставрації до будинку кріпитиметься вівтар «Голгофа». Про це Leopolis News повідомили у Zaxid.net

Цього року у співпраці з урядом Польщі проходили реставраційні роботи у Вірменській церкві. Зокрема, було відреставровано та законсервовано стінопис західної частини церкви. Проходили роботи з відновлення кам’яних епітафій на фасаді церкви. Виконано частину робіт з реставрації дерев’яного вівтаря «Голгофа». Ці роботи виконувались за кошти польського уряду. Зі свого боку місто зобов’язалось відреставрувати будинок на вулиці Краківській,14, на який кріпитиметься вівтар.

«Будинок слід було вивести з аварійного стану, щоб можна було безпечно пристосувати до нього вівтар «Голгофа», – повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Реставрацією будинку займається фірма «Ренесанс», яка виграла тендер.

«Під час виконання робіт виявилось, що всіх попередніх досліджень, які ми зробили, коли опрацьовували проектну документацію, недостатньо. Є проблеми з фундаментом. Зараз тривають роботи з перекриття даху, пізніше, ще цього року, ми почнемо роботи з підсилення фундаменту. Був поганий відвід води, замокали стіни, ми знаємо, чому просідав фундамент, і знаємо, як зробити, щоб він не просідав. Навесні наступного року завершимо роботи з реставрації фасаду будинку, до якого прилягає Голгофа, фундамент ми зробимо ще цього року, адже ці роботи не вимагають певних температурних режимів», – повідомила Лілія Онищенко.

Цього року на реставраційні роботи будинку №14 на вулиці Краківській виділено 1 млн гривень.

Наступного року продовжуватимуться роботи з реставрації вівтаря «Голгофа» та реставрації фасаду будинку. Крім того, Мінкультури Польщі має плани наступного року взятись за реставрацію розп’яття, яке вінчало вхід у Вірменську церкву.


Назад

Додати коментар