06-12-2011 13:02

Роботи над пам'ятником Бандері у Львові планують завершити до Нового року

Пам'ятник Бандері відреконструюють до нового року
фото: Zaxid.net

Львівська обласна рада виділить на добудову комплексу Степанові Бандері у Львові 800 тис. зекономлених на витратах облради коштів, однак з умовою, що весь комплекс має бути відкритий 1 січня 2012 року. Про це повідомляє Zaxid.net

Відповідне рішення, за його словами, було прийняте вчора, 5 грудня, на засіданні комісії, яке тривало до пізнього вечора. "Є ультиматум, що пам’ятник має відкритися 1 січня", - повідомив Кубів.

Додамо, що від початку спорудження пам’ятника Бандері у Львові на нього вже витрачено 5 млн грн.

Нагадаємо, проект монумента затвердили в 2002 році. Переміг проект скульптора Миколи Посікіри та архітектора Михайла Федика. Будівництво розпочато наприкінці 2003 року. Офіційне відкриття пам'ятника відбулося 13 жовтня 2007 року напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці. 1 січня 2009 року, до 100-річчя з Дня народження провідника ОУН, обіцяли завершити весь комплекс Стели української державності, який відображено у 30-метровій арці на чотирьох колонах. Ансамбль на площі Кропивницького має виглядати так: попереду чотириметрова бронзова скульптура Степана Бандери, за нею – тризуб з рельєфами і тріумфальна арка на чотирьох опорах, кожна з яких символізуватиме певний час українській державності. Перша опора – Княжа пора, друга – час козацтва, третя – період Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки, четверта – сучасний час незалежності України.

Загальна кошторисна вартість робіт із спорудження - понад 8,5 млн грн, самої скульптури – 400 тисяч гривень.

Назад

Додати коментар