12-12-2011 13:56

Львівська шахістка здобула срібну медаль на Всесвітніх інтелектуальних іграх

Шахматистка зі Львова здобула срібло на Всесвітніх інтелектуальних іграх
фото: ukrsov.kiev.ua

Катерина Лагно зі Львова завоювала срібну медель на Всесвітніх інтелектуальних іграх, що відбулися у Пекіні. Про це повідомляє газета Експрес.

"Друге місце -- це гідно. Незважаючи на те, що це -- неофіційний чемпіонат світу, нагорода, звичайно, важлива, оскільки тут грають всі найсильніші шахісти", -- цитує Катерину Укрінформ.

Золоту медаль у цьому виді отримала екс-чемпіонка світу росіянка Олександра Костенюк (вона виграла такий самий турнір на інтелектуальних іграх у Пекіні в 2008 році), на третьому місці -- представниця Грузії Нана Дзагнидзе.

Дворазова чемпіонка Європи, Лагно стала чемпіонкою світу з бліцу серед жінок у 2010 році. Змагання у цьому виді (коли партія триває 3 хвилини плюс 2 секунди) відбудуться 12-13 грудня, а 14-16 - гра наосліп.

Усього за шахівниці у Пекіні сіли по 16 жінок (рейтинг - понад 2450) та чоловіків (рейтинг - більш як 2700). У чоловіків у рапіді перше місце зайняв представник країни-господарки Ван Хао, на другому місці - азербайджанець Вугар Хашимов, на третьому - американець Гата Камський.

Призовий фонд змагань з шахів становить 450 тис.дол. для чоловіків та 240 тис. - для жінок.

У цілому, в Іграх, які триватимуть до 16 грудня, беруть участь 150 спортсменів із 38 країн. Вони змагаються у таких видах, як шахи, шашки, го,сянци (китайські шахи) та бридж.

Честь України на змаганнях захищають троє шахістів - гросмейстери Василь Іванчук, Руслан Пономарьов та Катерина Лагно і така сама кількість шашкістів - Сергій Білошеєв (він грає на 64-клітковій дошці), Вікторія Мотричко та Дарія Ткаченко (100-кліткові шашки). У шашкістів переможець стане відомий в останній день змагань, 16 грудня.


Назад

Додати коментар