24-07-2011 12:27

Святкування єврейського весілля на вулицях Львова

Єврейське весілля у Львові
фото: Zaxid.net

24 липня у Львові просто неба триває єврейське обрядове весілля. Воно – родзинка IIІ Міжнародного фестивалю «LvivKlezFest». Усі охочі долучилися до урочистої ходи і танців молодят та гостей свята, їм пояснили, що одружуватимуться Лея та Іцхак.

Із першої години пополудні зі сцени в центрі міста, біля Ратуші, людям пояснили, що Львів здавна вважається містом 100 національностей, і сьогодні зацікавлені можуть побачити традиційне єврейське весілля.

Дійство розпочалося на площі Ринок. Дівчата-дружки із традиційними співами одягали наречену, пританцьовували. Далі наречений з балкону будинку на площі Ринок зачитав традиційні слова, потім підійшов до нареченої, де їх обсипали цукерками та зерном. Із танцями та традиційною музикою винуватці свята з гостями обійшли площу Ринок.

Біля фонтану Амфітрити весільна процесія пустилась у танок, заохочуючи до танцю усіх охочих. Поблизу фонтана Нептуну, учасники весільної процесії співали пісень.

Пізніше весільна процесія пішла на вул. Староєврейську, яка у цей день теж була особливою: до свята її облаштували так, що вона нагадувала вулицю довоєнних часів із конторою нотаріуса, своїм фотографом, модисткою, фрезернею, магазином смаколиків, тут влаштували ярмарок. Заплановано також частування смаколиками єврейської кухні.

На площі Арсенальній, перед колишньою синагогою Золота Роза, на сцені з 15.00 відбудеться гала-концерт «Мазл Тов!» («Щасти!») за участі клезмерів з України, Росії, Німеччини, Польщі, Ізраїлю, Австрії, Швеції.

Нагадаємо, у Львові втретє розважають місто єврейськими традиціями.

Назад

Додати коментар