08-07-2013 12:03

Археологи прошурфують зацерковний квартал Львова

Цього тижня фахівці НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України почали археологічні дослідження в межах реалізації проекту «Підземний Львів». Замовником досліджень є Архітектурна майстерня «Симетрія», яка має до кінця літа підготувати ескізний проект

– Ми плануємо закласти низку археологічних шурфів загальною площею приблизно 80 квадратних метрів, щоб простежити особливості культурних нашарувань на ділянках їхнього закладання й виявити конструктивні елементи будівель, які були тут раніше. Почали з п’яти шурфів біля решток Високого муру на вулиці Підвальній і на колишній вулиці Зацерковній, поблизу Домініканського собору. Місце розташування решти шурфів наразі визначає проектант, – розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук.

За його словами, для археологів це передусім нагода з’ясувати досі не відомі деталі з історії Львова, як-от точне розміщення зацерковного кварталу, який існував іще на початку ХХ ст.

– Нинішні дослідження зовсім не означають, що ми підтримуємо втілення проекту «Підземний Львів» у такому варіанті, як пропонують зараз, і в атмосфері великої таємничості. Можливість реалізації проекту нині викликає більше запитань і сумнівів, аніж дає відповідей. Перш за все, куратори та ініціатори цього проекту мали б дослухатися до думок інших фахівців. Досі на публічних презентаціях підземного маршруту ми бачили радше бажання реалізувати цей проект за будь-яку ціну, ніж прагнення створити щось унікальне та потрібне місту, – додав Олег Осаульчук. 

За матеріалами gazeta.lviv.ua

Назад

Додати коментар