08-07-2013 12:19

22 водойми на Львівщині визнали безпечними для купання

На території Львівської області визначено 22 пляжі для місця масового відпочинку населення на водних об’єктах у літньому сезоні 2013 року, при умові відповідної їх підготовки та утримання в належному санітарно-гігієнічному стані. Про це повідомляє головне управління Держсанепідслужби у Львівській області

Станом на 4 липня підписно паспорти, передбачені Наказом Міністерства з питань НС від 03.12.2001 №272 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» по 12 пляжах: озеро ресторанного комплексу ТзОВ “Колиба” в смт.Брюховичі, озеро “Винниківське” у Винниках ТзОВ “Краківський ринок”, озеро бази відпочинку “Майдан” Дрогобицького району, пляж Яворівського національного парку, пляж бази відпочинку “Шепільсько” в Стрийському районі, пляж на річці Стрий в райцентрі Стрий, озеро у відпочинковій зоні ПП Белей селі Лагодів Бродівського району, став в лісовому господарстві “Бухта Вікінгів”, став ТзОВ “Озерний край”, став ТзОВ СОБ “Львівська швейцарія” в Пустомитівському районі, пляж №1 озера “Задорожне” КП “Гові” Миколаївського району, пляж на озері готельно-відпочинкового комплексу ТзОВ “Узлісся” Перемишлянського району.

За виявлені порушення санітарного законодавства протягом червня 2013 року оштрафовано керівника та винесено постанову про заборону використання вбиралень на вигріб на території бази відпочинку “Винниківське озеро”.

По інших місцях масового відпочинку населення на водних об`єктах скеровані пропозиції власникам, в підпорядкуванні яких знаходяться пляжі та головам районних держадміністрацій про усунення виявлених недоліків та встановлення табличок “Купання заборонено” в несанкціонованих місцях масового відпочинку.

З відкритих водойм в місцях купання населення відібрано та досліджено 73 проби води на санітарно-мікробіологічні показники, відхилення виявлено у двох пробах по воді Золочівського міського ставу, голові міста скеровані пропозиції по очистці та впорядкуванню берегів ставу.

У зв`язку з неналежним станом водойм, недотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил по обладнанню пляжів, протягом останніх років не надавалися дозволи на початок експлуатації семи зон рекреації: озеро “Тустановичі“ в м.Бориславі, оз. на р.Вишниця Дрогобицького району, яке межує з м.Трускавець, озеро «Молодіжне» та оз. м.Бібрка в Перемишлянському районі; в Миколаївському районі - оз. “Барвінок “біля м.Н.Розділ, оз.”Байкал” та оз. біля с.Тростянець.

Протягом практично 20 років не вирішується питання створення зони відпочинку з необхідною інфраструктурою на Щирецькому водосховищі для ТЕЦ-1 (озері Глинна Наварія) в Пустомитівському районі; викликає стурбованість стан берегових зон водойм Ясеницького кар’єроуправління; оз.«Яворівське» на території промзони ЯДГХП «Сірка» в Яворівському районі, які населення стихійно використовує для купання.

За матеріалами portal.lviv.ua

Назад

Додати коментар