25-07-2013 16:41

Під час дорожніх робіт на вул. Городоцькій розкопали середньовічний мур

Середньовічний мур у Львові
фото: zaxid.net

24 липня у Львові під час ремонту дороги на вулиці Городоцькій робітники «Львівавтодору» знайшли фрагменти кам’яних і дерев’яних конструкцій. Знахідки, виявлені на глибині від одного до двох метрів, – періоду середньовіччя. Археологи наразі не встановили, що це за споруда. За їхніми версіями, це або частина оборонного муру Львова, або стіна костелу св. Станіслава.

Про це розповів молодший науковий співробітник Рятівної археологічної служби Остап Лазурко.

 «Ці знахідки зацікавили працівників археологічної служби. Ми частково зупинили будівельні роботи, щоб встановити походження цих об’єктів», – пояснив директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

За словами чиновника, археологам надали потрібну техніку. Вони мають час до 29 липня на вивчення знахідок. Після цього роботи на ділянці відновлять. А археологічні об’єкти законсервують, щоб не допустити просідання дорожнього полотна.

Водночас археолог Остап Лазурко пояснив: «Виявлений мур - досить цікавий. Він зроблений з потужних кам’яних брил на вапняно-піщаному розчині сіро-жовтого кольору. Це означає, що він є давній. Також характерною ознакою муру є те, що він закручується. Це наштовхує на думки, що тут могла бути якась сакральна споруда».

 «За історичними даними, на цій ділянці стояв костел св. Станіслава, при ньому функціонував шпиталь для прокажених. Якщо підтвердиться, що знайдено стіну костелу, це буде суттєвою археологічною та історичною знахідкою», – додав він.

Також, за словами Остапа Лазурка, цей фрагмент муру може бути частиною четвертої лінії оборони Львова: «Це може бути так звана лінія «Беренса». Ситуація ускладнюється тим, що значна частина муру є поруйнована комунікаціями. Маємо також фрагменти керамічного матеріалу та кілька монет. Їхній вік зараз встановлюється. А також турецьку керамічну люльку 18 століття».

Директор «Львівавтодору» розповів, що з рятувально-археологічною службою уклали договір про оплату робіт.  Заплатити археологам обіцяють за сумою, вказаною в акті виконаних робіт.

За матеріалами: Zaxid.net

Назад

Додати коментар