16-07-2013 15:58

У Львівській картинній галереї презентували сучасне концептуальне мистецтво

Львівські митці із світовим іменем Андрій Бояров та Андрій Сагайдаковський презентували в картинній галереї виставку «Пустоти», інформує кореспондент Вголосу.

«Пустоти є нічим іншим, як просторами, який можна заповнити. Заповнити предметами, текстами, образами – масовими продуктами цивілізації, а можна спробувати перетворити ці продукти на мистецтво», – тлумачить концепцію виставки один з її кураторів Богдан Шумилович.

За його словами, Сагайдаковський та Боров використовують у своїх творах культурний непотреб чи маргіналії. Перший реально збирає розмаїті відходи і перетворює їх на мистецтво, а другий полює на візуальні «вторинності», які присутні в медіа-потоці світової культури.

«Андрій Боров працює з фотографією і відео. Знімає сам і занурюється в потік зображень зроблених іншими: перефотографовує, збільшує, накладає, акцентує на деталях, естетизує – перетворює тиражовану копію у оригінал», – зазначає ще один куратор виставки Віта Сусак.

Сагайдаковський перейняв розуміння сили кольору у Романа Сельського, удару пензля Ван Гога, енергії емоційного виплеску від Френсіса Бекона. І наклав це на старі килими , видобуваючи додаткову напругу з їх фактури, – додає Сусак.

Обох художників об’єднує тривала дружба: вони виросли у Львові, вчилися на архітекторів, спільно їздили знайомитися із класикою світового мистецтва у 1980-х роках, мають схожі погляди на мистецтво і постійно сперечаються.

Обоє митців вперше презентують свою творчість у картинній галереї.

Виставка триватиме до 4 серпня.

Назад

Додати коментар