23-07-2013 16:24

У Львові на безпечність перевірили низькопідлоговий трамвай

Новий трамвай Львів
фото: wz.lviv.ua

Новий низькопідлоговий трамвай, виготовлений на «Електротрансі», пройшов випробування з безпеки на львівських коліях під час нічних тестувань. Про це повідомив генеральний директор підприємства-виробника Василь Пецух під час брифінгу 23 липня.

«Трамвай на сьогодні пройшов випробування, які дозволяють його експлуатувати в місті в денний час. Буквально вчора, 22 липня, завершили цикл випробувань, що стосуються безпеки, гальмівних систем, допоміжних гальмівних систем, і отримали позитивні результати. Це дає змогу зробити наступний крок», - зазначив Василь Пецух.

Надалі, за його словами, ще слід випробувати систему акліматизації і підігріву і деякі інші системи, адже кожною системою керує окрема програма головного комп’ютера.

На запитання, чи не є трамвай надто великим для львівських доріг, Василь Пецух зазначив, що трамвай повністю пройшов увесь шлях маршруту без проблем. Також генеральний директор «Електротрансу» розповів, що в новому трамваї діє система окремого відкривання дверей самими пасажирами через натискання кнопки зсередини або зовні, а водій дає лише дозвіл на відкривання дверей.

Своєю чергою директор ЛКП «Львівелектротранс» Орест Козак запевнив, що новий трамвай не будуть оздоблювати рекламою. «Якщо буде реклама, то вона має бути цивілізована, на табло, на моніторах. Всередині є п’ять моніторів», - пояснив він.

Також Орест Козак розповів, що для того, аби керувати новим трамваєм, вже відібрали чотирьох водіїв «Львівелектротрансу», які на даний момент проходять підготовку. «Це – досить складно, так одразу не сядеш і не поїдеш, треба мати знання. Це – величезний комп’ютер, яким треба керувати», - зазначив він, додаючи, що водії нового трамваю отримуватимуть підвищену ставку – можливо, близько 4 тис. грн.

Міський голова Львова Андрій Садовий, який також взяв участь у брифінгу, наголосив, що випробування трамваю проходять згідно з графіків. «Вже з осені цей трамвай буде на одному з львівських маршрутів возити львів’ян…», - зазначив мер. При цьому міський голова також вказав на те, що такий трамвай буде корисним особливо для трамвайного маршруту на Сихів, аби перевозити велику кількість людей.

Щодо маршруту, на якому курсуватиме перший трамвай, Андрій Садовий уточнив: «Ми закінчимо ремонтну кампанію і тоді подивимося. В нас для низькопідлогового трамваю будуть готові колії маршрутів №2 і №6».

На запитання, чи місто вже розрахувалося з виробником, мер Львова відповів, що міськрада наразі заплатила 30% коштів, які наразі чекають в управлінні Держказначейства. «Коли випробування будуть готові, тоді, звичайно, ми заплатимо решту коштів», - пояснив міський голова.

За матеріалами: Zaxid.net

Назад

Додати коментар