16-07-2013 15:45

У Львові за півроку оштрафовано близько 500 пішоходів за незнання ПДР

У Львові пішоходи гинуть на дорогах як з власної вини, так і з вини водіїв. За півроку ДАІ склала 491 протокол на пішоходів про адміністративні правопорушення. Найчастіше львів’яни неправильно переходять дорогу або несподівано вибігають на пішохідний перехід, що теж є порушенням. Про це ZAXID.NET розповіла інспектор ДАІ Львова Ірина Пилат.

«З 27 червня по 27 липня у Львові тривають профілактичні заходи під назвою «Пішохід», в ході яких всім учасникам дорожнього руху роз’яснюються Правила дорожнього руху. За неповний місяць операції, складено вже понад 100 протоколів на пішоходів. Також, за загальною статистикою, з січня по червень, на піших порушників ПДР складено 491 протокол про адміністративні правопорушення», - розповіла Ірина Пилат.

Також інспектор пояснила, що труднощі у складанні протоколів на пішоходів полягають в тому, що порушник не завжди має при собі документи, що засвідчують особу. Також інспектор додала, що до порушника застосовують попередження або штраф. «Пішоходи не завжди мають при собі документи, щоб на його підставі скласти протокол. До порушників застосовують або попередження, або адміністративне стягнення від 51 до 81 грн. Якщо пішохід був п’яним або його дії призвели до аварійної ситуації для інших учасників дорожнього руху, штраф зростає. Оплата здійснюється за протоколом у звичайному порядку в ДАІ», – розповіла Пилат.

Інспектор наголосила, що пішоходи не знають, що порушенням є також несподіваний вихід на «зебру»: «Найчастіше пішоходи порушують заборону переходити вулицю в недозволеному місці  або несподівано виходять на нерегульований пішохідний перехід. Це також заборонено ПДР бо водії не встигають загальмувати».

Також Ірина Пилат сказала, що половина ДТП у Львові це – наїзди на пішоходів: «Якщо взяти дорожньо-транспортні пригоди, які стались у Львові від початку року, то це, переважно, наїзди на пішоходів. У ДТП найбільше гинуть пішоходи і нерідко зі своєї вини. Люди легковажать і переходять дорогу за декілька метрів від переходу або на червоне світло. Цими діями львів’яни подають поганий приклад дітям».

За матеріалами: Zaxid.net

Назад

Додати коментар